Vyplňte anketu: Jaké by mělo být městské televizní zpravodajství na Vsetíně?

Vyplňte anketu: Jaké by mělo být městské televizní zpravodajství na Vsetíně?

Město Vsetín se rozhodlo ukončit fungování TV Beskyd a prodat svůj podíl v této společnosti městu Rožnov pod Radhoštěm. Nově bude televizní zpravodajství zajišťováno soukromou společností, která vyjde z výběrového řízení. Koalice pro otevřený Vsetín se domnívá, že pro vypsání takového výběrového řízení je vhodné nejprve zhodnotit, jaké jsou potřeby města v oblasti televizního zpravodajství a proto bychom chtěli všechny občany Vsetína požádat o vyplnění následujícího krátkého dotazníku.

Rozsah televizního vysílání TV Beskyd byl stanoven již před nějakou dobou, kdy možnosti získávat informace o životě ve městě byly přece jen jiné, než je tomu nyní. Roční náklady na nákup zpravodajství v dosavadním rozsahu od TV Beskyd byly pro město Vsetín cca 1,5 milionu korun. Vedení města by mělo zhodnotit, zda nenastal čas parametry tohoto zpravodajství, například počet reportáží či způsoby jakým je zpravodajství poskytováno, upravit tak, aby odpovídaly potřebám občanů Vsetína.

Podle dostupných informací mělo dosavadní zpravodajství TV Beskyd možnost sledovat na 6200 vsetínských domácností prostřednictvím vysílání vzduchem, další potom přes kabel, satelit a IPTV. Kolik jich opravdu tyto zprávy a další pořady sleduje je ovšem v podstatě nemožné zjistit. Dohledat se dá sledovanost jednotlivých příspěvků na internetu, kde je ovšem sleduje jen část a sledovanost jednotlivých příspěvků na Youtube málokdy přesáhne dvě stovky shlédnutí.

Jako u jiných televizí podobného typu ale sledovanost nemá být jediným cílem, zpravodajství by se mělo věnovat také méně populárním, ale důležitým tématům. O tom, zda se tak děje, bychom rádi zjistili více v naší anketě. Její výsledky předložíme komisi pro otevřenost, která se bude k problematice také vyjadřovat.

Budeme rádi, pokud si najdete několik minut na vyplnění této ankety a také pokud o ní řeknete svým kolegům, příbuzným a známým

Anketu vyplňte zde