Vyjádření Koalice pro otevřený Vsetín k výsledkům komunálních voleb 2022

Koalice pro otevřený Vsetín skončila ve volbách třetí s historicky nejlepším výsledkem 14.46 %. Tři zastupitelské mandáty získali Michal Berg, Tomáš Husa a Pavla Fojtíková. “Děkujeme všem voličům a voličkám, kteří hlasem pro nás podpořili snahu o změnu poměrů na Vsetíně,” poděkoval voličům lídr Michal Berg. “Náš cíl získat 15 % jsme o několik desítek hlasů nesplnili. Nicméně, když jsme v roce 2014 poprvé prošli do zastupitelstva, měli jsme necelých 13 % a dominantní KDU-ČSL skoro 30. Nyní jsme je stáhli na rozdíl nějakých 2 procentních bodů. Bohužel, co se podařilo stáhnout na KDU, získalo, zejména díky celostátní politice, hnutí ANO,” komentoval výsledky voleb Michal Berg.

Zastupitelé za KOV po volbách jednali s dalšími stranami o variantách možného uspořádání vedení města. “Nabídli jsme v jednání našim partnerům jednotlivé varianty, které si dokážeme představit. Vítězné ANO se ale rozhodlo přepustit pozici starosty Jiřímu Čunkovi a utvořit většinu s projektem Nestraníci. Je to sice změna, ale těžko říct, zda je to ta změna, kterou mnozí lidé na Vsetíně očekávali. Dá se říct, že nemálo lidí to zklame,” komentuje Michal Berg. 

Náš zastupitelský klub tak bude působit v opozici. “S radnicí pod vedením Jiřího Čunka máme již své zkušenosti z minulosti, a nedá se říct, že by byly pozitivní. Proto můžeme všem lidem na Vsetíně slíbit, že budeme nekompromisní opozicí a vyzýváme k tomu i ostatní opoziční strany,” dodal Michal Berg.

Ustavující zasedání nového vsetínského zastupitelstva se může dle zákonných lhůt konat nejdříve 23. října, pokud nikdo nepodá žalobu na jejich neplatnost.