Video: Druhé vsetínské zastupitelstvo (24.11.2014)

Video: Druhé vsetínské zastupitelstvo (24.11.2014)

Ani druhé zastupitelstvo nepřineslo rozuzlení současné patové situace ve vedení města Vsetína. Přes mnohahodinová jednání se nepodařilo najít shodu na dalším postupu ani na podobě nové městské rady. Zástupci Koalice pro otevřený Vsetín podpořili neschválení programu a přerušení jednání tohoto zastupitelstva.

V diskusi na zastupitelstvu Michal Berg shrnul postoj Koalice: „Deklarovali jsme již před prvním zasedáním, že chceme být silnou opozicí, nicméně potom, co bylo první zastupitelstvo neúspěšné, rozhodli jsme se tento postoj přehodnotit. Jako subjekt zvenčí jsme byli překvapeni velikou nedůvěrou, které mezi stranami panuje. Při našich jednáních tak již příliš nevěříme nikomu.

Nedůvěra bohužel není postavena jenom na historických zkušenostech, které se týkají nějakých kauz, kterých jsme se neúčastnili a nemůžeme je nějak zhodnotit, ale i současnosti. Před prvním zasedání jsme zaslali veřejnou výzvu všem zastupitelům, aby zveřejnili svá majetková přiznání. Někteří kolegové zareagovali vstřícně, jako např. pan Pifka ze STAN, který odpověděl téměř obratem, někteří majetkové přiznání alespoň přislíbili. Od některých stran (např. KDU) jsme ale nedostali vůbec žádnou reakci, pan Kudlík to v tisku pak přímo odmítl. Je pak těžké budovat důvěru, když se neshodneme ani na této nekonfliktní věci, která přispívá otevřenosti. Kdo má čisté svědomí, tak s tímto přece nemůže mít problíém.

Navrhli jsme širokou koalici, ale ani ta se neukazuje jako akceptovatelná, nyní už nevím, jak by se to mělo vyvíjet. Jsme přesvědčeni, že jsme s kolegy z Koalice pro otevřený Vsetín udělali pro úspěch jednání všechno co šlo.“

Aktuální podobu majetkových přiznání jednotlivých zastupitelů najdete zde

Kromě videozáznamu je k dispozici i textový on-line komentář na facebooku Koalice pro otevřený Vsetín

Ohlasy z tisku: Valašský deník, MF Dnes, Česká televize, ČTK.