O nové vsetínské televizi se rozhodne v soutěži

O nové vsetínské televizi se rozhodne v soutěži

Po dlouhodobém tlaku především ze strany Koalice pro otevřený Vsetín (více například zde a zde) vedení radnice splnilo svůj slib: na nového dodavatele městského televizního zpravodajství vyhlásilo otevřenou veřejnou soutěž. K podmínkám jejího nastavení přispěla Koalice i dotazníkem mezi občany Vsetína a okolí. Těch jsme se ptali, co jim na současné podobě vysílání vadí a co by chtěli změnit.

Na svém poslední zasedání zastupitelé schválili vypovězení účasti v TV Beskyd, která zajišťuje regionální televizní vysílání pro Valašsko a okolí. Čtvrtinový majetkový podíl, který město drží, nejspíše za 100 000 korun připadne Rožnovu pod Radhošťem. Rožnovští zastupitelé jako jediní projevili zájem o zachování společnosti a zbylé části firmy skupují pod cenou. Starosta Čunek pak již dříve pod tlakem Koalice – která upozorňovala na nutnost vybrat nového dodavatele městského vysílání transparentní cestou – přislíbil otevřenou a veřejnou soutěž.

Od 1. září by tak již měl být znám vítěz, který vzejde ze soutěže veřejných nabídek od soukromých zájemců. Díky iniciativě Koalice pro otevřený Vsetín byly do formulace podmínek veřejné zakázky promítnuty i názory občanů. Rozhodli jsme se totiž uspořádat online dotazníkové šetření a zjistit od Vsetíňáků, co jim na současné podobě zpravodajství chybí a co přebývá. Díky tomu tak budou moci diváci nově sledovat rozhovory na aktuální témata s představiteli města, více prostoru se dostane také kultuře a sportu v rámci měsíčních magazínů. Nový provozovatel vysílání také bude dodávat přímé přenosy ze zasedání zastupitelů, se kterými poprvé přišla rovněž Koalice.

Výsledky ankety si můžete prohlédnout níže.