Proč bylo říjnové zasedání zastupitelstva bez přenosu?

Proč bylo říjnové zasedání zastupitelstva bez přenosu?

Říjnové zasedání zastupitelstva bylo bez videopřenosu, údajně pro zanedbání ze strany dodavatelské firmy Regionální televize. V tomto článku vám ale přinášíme shrnutí toho nejdůležitějšího a také odkaz na videozáznamy alespoň části jednání.

Na začátku jednání složil slib nový zastupitel za ANO MUDr. Vladimír Vaculín, který nahradil Pavola Lamberta. Lambert se za svého působení stihl vyznamenat zejména tím, že se neúčastnil jednání finančního výboru, na což jsme upozorňovali. Pavol Lambert tedy odstoupil, ještě ovšem budeme chtít zkontrolovat, zda splnil svůj slib a vrátil městu peníze za jeho působení ve výboru, za které dostal více než 20 tisíc, přestože se zúčastnil jen jediného jednání.

Ve finančním výboru Lamberta nahradil předseda místní buňky ANO Marek Chytka. Jeho jmenování jsme na minulém zasedání nepodpořili a protože ANO chyběla většina, odsunulo se jmenování až na další zastupitelstvo. Zde jej už podpořili také zastupitelé ODS. Že by se nám klubala nová radniční koalice, kterou bude potřeba po odchodu Jiřího Čunka na hejtmanství hledat?

Na začátku oproti pánu představovali architekti z Atelieru 8000 jejich studii řešení parkování na Sychrově, nad kterým by bylo možné stavět další bytové domy. Některé z obrázků a počty nových parkovacích míst je možné vidět na webu města – K samotnému projektu nemáme zásadní připomínky, nicméně by bylo dobré, pokud by stejně rychle a intenzivně město dávalo na web i další záměry, které jsou na zastupitelstvu a jiných veřejných projednávání prezentovány, např. protipovodňová opatření na řece Bečvě.

Z finančních věcí bylo rozhodnuto o uvolnění 4 milionů korun na zbourání budovy skladu vedle nádraží (naproti restaurace na Špici), ke kterému by mělo dojít do konce roku.

Fotbalisté FC Semetín se dočkají nových střídaček, současné už nevyhovují krajské soutěži kterou Semetín hraje, postaví se také nový přístřešek na sekačku a další údržbu. Ukazuje se, že zřízení osadního výboru Semetín, které jsme prosadili, je pro občany této části města velkým přínosem.

Schváleny byly také dotace do sociální oblasti a také nová podoba vyhlášky o rušení nočního klidu. Ústavní soud rozhodl, že lidé mají právo na odpočinek a nebude již možné rozhodovat o zkrácení nočního klidu rozhodnutím rady města, jak tomu bylo doposud. Na prosincovém zasedání zastupitelstva tak budeme schvalovat seznam akcí, u kterých město zkrátí dobu nočního klidu na celý rok dopředu.

Poklidný průběh jednání narušila jen absence videopřenosu, který jsme urgovali. Důvodem bylo označeno pochybení Regionální televize, a budeme tedy věřit, že za neprovedení přenosu bude dodavatel penalizován pokutou 10 000 Kč, jak stojí ve smlouvě. A že bude z příštího jednání, které se bude konat 12. prosince, přenos opět k dispozici.

Na webu města byly uveřejněny alespoň záznamy z jednání, ale bohužel chybí úvodní hodina s prezentací architektů ohledně Sychrova. A chybí tedy také vyjádření jednoho z nich, který jasně potvrdil, že moderním trendem měst je zahušťování zástavby v jeho centru a naopak ochrana před rozrůstáním tzv. „sídelní kaše“ do okolní krajiny. Což je názor, který zastáváme v KOV také, ale vedení města a zejmna radní Hovořáková jej svými články ve Vsetínských novinách popírá, s odvoláním na svou profesi. Tak snad nyní změní názor, když to slyšela od jiného architekta.

Tolik z aktuálního zastupitelstva. Pokud se chcete aktivně přidat a pomoci nám prosazovat lepší a otevřenější Vsetín, přijďte v pondělí 31.10. od 19:00 na schůzku Koalice pro otevřený Vsetín na Ohradě, v prostoru Kraťas. Rádi vás uvítáme!