Off
View Post
Chytrá vsetínská karta

Chytrá vsetínská karta

Budeme po vzoru Kolína prosazovat chytrou kartu pro občany.

Kolín zavedl čipovou kartu, kterou mohou občané využít pro MHD, parkování, knihovnu, plavecký bazén nebo děti jako vstup do školních budov.

I my vám chceme zjednodušovat život a navrhneme zřízení podobné karty a integraci jednotlivých systémů, například knihovny, městských lázní nebo permanentky na hokej. Technické řešení dnes navíc umožňuje aplikaci nahrát i na běžnou platební kartu.

Off
View Post
Dostupné bydlení

Dostupné bydlení

Dostupné bydlení je jedna z nejdůležitějších věcí ve městě. Drahé byty nebo jejich nedostatek vyhání ze Vsetína zejména mladé rodiny. Chceme, aby radnice začala znovu stavět městské nájemní bydlení. Abyste si mohli dovolit bydlet, i když nedosáhnete na hypotéku. Na byty v pořadníku se čeká roky a to by se mělo změnit.

A také chceme, aby město podporovalo soukromou výstavbu kvalitních bytových domů, například tím, že bude uvolňovat vhodné pozemky nebo uspořádá architektonickou soutěž.

Jaké máte zkušenosti s hledáním bydlení na Vsetíně vy?

Off
View Post
Zlevníme MHD o 30 %

Zlevníme MHD o 30 %

Víte že za rok zaplatíme za MHD více než v Praze, Brně nebo desítkách dalších měst?

Chceme:
– Snížit cenu předplatného o 30 %.
– Zlepšit návaznost a četnost spojů.
– Snížit cenu žákovských jízdenek.
– Zavést přestupní tarif pro jednorázové jízdné

Pro podrobnosti klikněte sem

Off
View Post
Menší platby za odpad

Menší platby za odpad

Je to jednoduché: kdo vyprodukuje méně odpadů, zaplatí méně peněz. Po vzoru „nejzelenější“ obce v Česku Šitbořicích a dalších chceme zavést motivační systém třídění, při které ušetří občané při poplatku za popelnice i technické služby za likvidaci odpadu.

Jak to funguje? Domácnosti dostanou od města unikátní čárové kódy, které si přilepí na pytle se tříděným odpadem. Pytle se pak při svozu zváží a kódy naskenují, díky tomu Technické služby přesně vědí, kolik daná domácnost vytřídila a podle toho jim vrátí část poplatku za svoz.

Vytříděný plast nebo papír město dál prodá a v běžných směsných popelnicích výrazně ubudu odpadu. Redukci odpadu lze dále ještě podpořit například komunitními kompostéry. Ve zmiňovaných Šitbořicích stáhli množství vyprodukovaného směsného odpadu na třetinu. I díky tomu je zde průměrná cena roční cena za svoz je 155 korun!