Nový starosta, nový začátek. KOV je otevřen spolupráci ve prospěch Vsetína

Ve čtvrtek 20. dubna byl novým starostou Vsetína zvolen Jiří Růžička. Podpořili jej přítomní zastupitelé Koalice pro otevřený Vsetín. „Pro město je dobře, že má konečně starostu, který se své funkci bude moci věnovat na plný úvazek. Pan Růžička je slušný člověk a my jsme otevřeni slušné a konstruktivní spolupráci ve prospěch našeho města. Věříme, že s novým starostou přijde čas nového začátku a nové atmosféry na Vsetíně,“ uvedl Michal Berg.

Jiří Růžička působil jako ředitel neziskové organizace pracující s lidmi bez domova Elim, vedl také potravinovou banku Zlínského kraje. Do zastupitelstva nastoupil jako náhradník za Jiřího Čunka. „S Jiřím Růžičkou se znám mnoho let a nemohu proti němu říct nic negativního. Věřím, že bude dobrým starostou,“ uvedl zastupitel Tomáš Husa, který se dlouhodobě podílí na činnosti Elimu jako dobrovolník.

Podporou pro Jiřího Růžičku Koalice pro otevřený Vsetín nepodpořila zbývající radní, kteří byli zvoleni na předchozím zasedání zastupitelstva. „Nejsme účastni na vedení města a neneseme zodpovědnost za jeho kroky. Budeme ale spolupracovat na těch věcech, které budou v souladu s našim programem a ve prospěch občanů Vsetína. Občané pak sami uvidí, že naše nálepkování za nepřátele, kteří městu škodí není na místě,“ dodal Michal Berg.