Lepší místo míří na Vsetín

Lepší místo míří na Vsetín

Webová služba i mobilní aplikace Lepší místo, pomocí které mohou občané jednoduše nahlásit jakýkoli nedostatek ve svém okolí, a úřad  jejich hlášení předá na příslušné místo, bude k dispozici i občanům Vsetína. Na návrh zastupitele za KOV Michala Berga bylo na komisi pro otevřenost schváleno doporučení vedení města, aby se k projektu připojilo. „Lidem jejich okolí není lhostejné, ale není jejich úkolem, aby zjišťovali, na který odbor městského úřadu nebo třeba technických služeb mají danou věc oznámit,“ uvedl Michal Berg.

Michala Berga k nápadu přivést službu pro občany i na Vsetín dohnala situace v rámci revitalizace Luhu. S nastávající zimou totiž byli na konci prosince práce na rekonstrukci sídliště přerušeny, na místě po dělnících zůstala hromada materiálu, nepořádku a všude kolem bahno. „Obraceli se na mě sousedé, co s tím. Snažil jsem se telefonem i mailem získat informace na městském úřadě, ale marně, buď mi to nikdo nezvedal, nebo neodpovídal na maily,“ vypráví Michal Berg, který bydlí hned vedle. “ „Nakonec jsem to musel řešit až s místostarostou Pifkou v rámci jednání komise,“ dodal.

Lepší místo kromě možnosti problém jednoduše nahlásit pak umožní sledovat, kdo konkrétní závadu řeší a samozřejmě jak byla nakonec vyřešena. „Vsetín dříve používal na svém webu rubriku Nešvary, ale ta pomalu odumřela, protože zde chyběly podrobné informace o řešení zaslaných podnětů. Lepší místo je navíc uživatelsky výrazně přívětivější a modernější, proto bude pro občany hlášení případných závad a nedostatků pohodlnější a jednodušší,“ podotýká si Michal Berg.

http://www.lepsimisto.cz/