KOV míří do opozice. Vsetínu bude šéfovat staronové vedení

KOV míří do opozice. Vsetínu bude šéfovat staronové vedení

Tři zastupitelé Koalice pro otevřený Vsetín (KOV) skončí v opozici. Na dohodě o pokračování staronového vedení města ve složení KDU-ČSL + ANO + STAN se dnes ráno shodli zástupci dosavadní koalice bez účasti KOV. Starostou bude nadále Jiří Růžička, počet místostarostů se zvýší o jednoho a budou jimi Tomáš Pifka (STAN), Simona Hlaváčová (KDU) a Pavel Bartoň (ANO), v radě města je doplní Róbert Teleky (KDU), Jiří Žůrek (STAN) a Martina Hovořáková (ANO).

Tato dohoda respektuje výsledky voleb, dohodly se tři nejsilnější strany. Koalice pro otevřený Vsetín se tak stává nejsilnější opoziční stranou.

„Chceme konstruktivně spolupracovat tam, kde to povede k dobrému rozvoji města. Zároveň ale budeme nemilosrdně kritizovat ty návrhy a kroky vedení města, ve kterých uvidíme nepravosti nebo věci, které městu škodí,“ uvedl k tomu Michal Berg, lídr kandidátky Koalice pro otevřený Vsetín.

Ustavující jednání zastupitelstva by se mělo konat na začátku listopadu. KOV je připraven nominovat do komisí a výborů města odborně zdatné lidi, kteří mohou přispět k dobrému fungování města.

„Je samozřejmě škoda, že se opozici nepodařilo ve volbách získat o jeden mandát více, protože pak by bylo možné změnit Vsetín k lepšímu zásadně. Takto se dá očekávat pokračování v dosavadním směru, se vším dobrým i špatným, čeho jsme byli svědky v posledních letech,“ komentoval výsledky Michal Berg.

„Každopádně jsou ve vedení města i v zastupitelstvu i nové tváře, u kterých jejich dosavadní působení ve Vsetíně u nás budí důvěru, jako paní Gajdůšková nebo pánové Bartoň a Žůrek. Takže věřím že v tomto směru se situace posune dopředu,“ dodal.