Dočká se meteorologický sloupek opravy?

Dočká se meteorologický sloupek opravy?

Rezavá vitrína meteorologického sloupu je plná pavučin, zašlý program hvězdárny na duben 2002 a výstřižky dobových novin pak ukazují, jak dlouho už tento zajímavý architektonický doplněk města Vsetína chátrá. Od přesunu z náměstí na prostranství před sokolovnou se o něj nikdo nestaral a podle toho sloupek také vypadá. Kontrast úpadku je znát o to více, poté co sokolovna dostala novou fasádu.

Koalice pro otevřený Vsetín na základě podnětu občanů z webu www.napadyprovsetin.cz vyzývá vedení města, aby v rozpočtu našlo peníze na opravu tohoto prvku, jehož historie údajně spadá až do roku 1927 a ke kterému se dlouhá léta nikdo nehlásí. Nemusí se jednat o vysokou částku  sloupek potřebuje novou omítku, nátěry a nové vitríny, což je v rozpočtu zanedbatelná částka.

Vsetín mnoha historickými architektonickými skvosty díky nešetrným zásahům ze 70. a 80. let neoplývá a byla by škoda přijít i o tento. A jak opravený meteosloupek využít? Přístroje na měření počasí již obsahuje plastika Planetka na Dolním náměstí, nemá tedy smysl je duplikovat. Nabízí se ale využít čtyři vitríny například pro kulturu a umění. Co třeba představit tvorbu mladých vsetínských autorů poezie či povídek, nebo ve spolupráci s knihovnou či školami dát prostor jejich studentům? Obsah by se mohl pravidelně obměňovat a přitáhnout tak pozornost místních i turistů nejen k samotnému sloupku, ale také k jeho náplni.