Nás plán proti vedrům: zastínění, vodní prvky a více zeleně

Vedra zažíváme stále častěji. Bohužel, za poslední roky se proti nastupujícím vedrům na Vsetíně moc neudělalo. Žádné nové vodní prvky, stromy se spíše kácejí a ani jedno dětské hřiště není zastíněné. Protože vlny veder budou stále častější, bude pro nás ochrana lidí ve městě proti horku jednou z priorit.

Rodiče malých dětí to mají ve vedrech složitější než jindy: na většině hřišť není vůbec žádný stín, jednotlivé herní prvky jsou proto rozpálené a hřiště jsou tak nepoužitelná. Samozřejmě je vhodné u hřišť sázet stromy, ale jejich stínu se dočkají až děti těch dětí, které si na hřištích hrají teď. Máme ale i rychlejší řešení: zastínění dětských hřišť a jejich doplnění vodními prvky. Hrát si s vodou je nejen ochlazující, ale děti to prostě milují. Podívejte se na příklady, jak je možné zastínění a vodní prvky na hřišti provést – možností je mnoho, od jednoduchých zastínění po rozsáhlé konstrukce. Stačí si jen vybrat.

Další možnosti, jak pomoci proti vedrům, je více zeleně v ulicích nebo další vodní prvky pro lidi i zvířata nebo zelené střechy a fasády.