Děkujeme za vaši podporu, jednáme o budoucnosti Vsetína

Děkujeme za vaši podporu, jednáme o budoucnosti Vsetína

Koalice pro otevřený Vsetín získala v komunálních volbách 12.92% hlasů a tři zastupitelské mandáty. Novými zastupiteli se stali Michal Berg, Tomáš Husa a Karel Pavelka, všichni tři členové Strany zelených. „Chtěli bychom poděkovat všem našim voličům za důvěru,“ uvedl lídr kandidátky Michal Berg. „Náš plán byl získat dva mandáty, takže jsme příjemné překvapeni. Nepodařilo by se nám to bez široké podpory celého volebního týmu, dobrovolníků a dalších příznivců,“ dodal. Zástupci Koalice se nyní soustředí na povolební vyjednávání.

„Když nepočítám víceméně zdvořilostní telefonát pana Vejpustka z KSČM, tak jsme byli v kontaktu s ČSSD a ODS, na středu nás na schůzku pozvala KDU-ČSL a potkáme se i s panem Pifkou se STAN. Jsme ochotni jednat se všemi stranami v zastupitelstvu a vyslechnout si jejich představy o dalším fungování města a podle toho se rozhodnout jak dál,“ uvedl Michal Berg. „Jako Koalice se o našich představách teprve budeme bavit, protože jsme se předem dohodli, že zásadní rozhodnutí budeme dělat společně. Jedná se tady o směřování vedení města na další čtyři roky, takže to podle nás není nutné úplně uspěchat,“ dodal.

Zástupci Koalice jdou do jednání jako nový subjekt v zastupitelstvu s pokorou. „Mnoho z našich priorit, například v oblasti otevřenosti, je možné dosáhnout i z opozice, z čehož vyplývá, že ve vedení města nemusíme být za každou cenu,“ řekl Michal Berg.

Celkové volební výsledky za Vsetín naleznete zde – z nich vyplývá, že velmi silnou pozici jsme měli v Semetíně, na Dolní Jasence, Trávníkách a v Luhu, kde se náš výsledek pohyboval až nad úrovní 17%. Naopak slabší to bylo ve Vesníku nebo na Ohradě, kde jsme dosáhli jen 5-7% hlasů. „Dokázali jsme získat stejný počet zastupitelů jako vládní strany ANO a ČSSD a porazit zástupce dosavadního vedení města. Ukázalo se, že spojení Strany zelených, Pirátů a aktivních občanů ze spolku Vsetínské fórum byl dobrý nápad, který občany oslovil a budeme se snažit získanou důvěru nezklamat,“ uvedl Michal Berg.