Čunkův jarní úklid: odvolal své kritiky a následně rezignoval

Čunkův jarní úklid: odvolal své kritiky a následně rezignoval

Koalice pro otevřený Vsetín oceňuje, že dnes Jiří Čunek – po pěti měsících kumulace funkcí a příjmů z nich – odstoupil z funkce starosty. Starostou se tak může stát někdo, kdo se bude této práci věnovat na plný úvazek. Město Vsetín to potřebuje.

Na jednání zastupitelstva zároveň formálně odstoupili jednotliví radní, aby se nechali vzápětí znovuzvolit zastupiteli téměř všech stran. Vsetínu tak nyní vládne široká „národní fronta“ všech stran včetně KSČM, s výjimkou TOP09 a KOV. „Celé odstoupení a znovuzvolení rady ale považujeme jen za zinscenované divadélko,“ uvedl zastupitel za KOV Tomáš Husa.

Následně byli ze svých funkcí ve finančním a kontrolním výboru odvoláni naši zastupitelé Karel Pavelka a Michal Berg. „Jedná se pouze o akt osobní msty za to, že nejdeme na ruku Jiřímu Čunkovi. Nikdo totiž nebyl schopen říct, jaké byly proti naší práci ve výborech konkrétní připomínky a jaké byly důvody odvolání. Za svou prací v orgánech města si stojíme,“ uvedl Michal Berg. „Neděláme politiku pro funkce a tajné zákulisní dohody, takže nás to nemůže rozhodit,“ dodal.

KOV považuje za problematické, že se členem kontrolního výboru stal radní Jiří Kašpar. „Kontrolní výbor má kontrolovat. Pan Kašpar tak bude kontrolovat sám sebe, to je absurdní,“ uvedl Michal Berg.

Úterní jednání zastupitelstva bylo přerušeno do středečního odpoledne, aniž by se k tomuto přerušení mohl kdokoliv ze zastupitelů vyjádřit nebo o tomto hlasovat. Zastupitelé za KOV se pokračování tohoto jednání nezúčastní. „Podle našeho názoru bylo přerušení svévolné a nemá oporu v jednacím řádu. Proto se tohoto jednání a tedy ani volby starosty nezúčastníme,“ vysvětlil Michal Berg.