Co musí Vsetín udělat pro to, aby přilákal více zubařů?

Najít volného zubního lékaře na Vsetíně je čím dál složitější. Do důchodu se navíc chystají další. Naše kandidátka Tereza Bezděková, která je sama zubní lékařka, popisuje, čím jiná města lákají zubní lékaře, a co by tedy měl dělat i Vsetín:

„Klíčové je bydlení, město by mělo být schopné nabídnout mladým zubařům odpovídající bydlení. Druhá věc jsou prostory pro ordinace – tady je možné buď nabídnout městské prostory, nebo příspěvek na nájem. A třetí věc jsou příspěvky na vybavení ordinace. Viděla jsem už různé inzeráty, například město Znojmo nabízí novým zubařům až milion korun, protože samotné vybavení ordinace vyjde na dva až tři miliony. Pokud město Vsetín nic z toho nedělá, těžko sem někoho naláká,“ uvedla Tereza Bezděková, kterou najdete na desátém místě naší kandidátky.

Podle ní je rozdíl také v přístupu nových zubařů. „Rozdíl je také v tom, že starší zubaři mají v kartotéce i 2500 lidí, kdežto noví jen 800, protože péče je teď náročnější. Proto potřebujeme jen na obnovu kapacit více nových zubařů. Z fakulty odcházíme s úplně jiným stylem ošetřování, klademe velký důraz na prevenci, například pravidelné rentgenové snímky, bílé výplně a dentální hygiena. Taková péče, která zajistí dlouhodobě lepší stav zubů, ale trvá déle než ošetření, na které lidi byli zvyklí,“ dodala Tereza Bezděková.

Chcete, aby se něco stalo s nedostupností zubařů na Vsetíně? Sdílejte tento post, protože starost o zuby se týká nás všech. A ve volbách dejte hlas Koalici pro otevřený Vsetín!