Chceme lépe fungující Vsetín

I malé věci mohou mít velký dopad. To platí jak v podnikání, se kterým má náš kandidát na starostu Michal Berg mnoho zkušeností, tak při správě města. Co je ale hlavní: bez toho, aniž by fungovaly každodenní, „malé“ drobnosti, nemá smysl plánovat velké vize. Každý dům se přece staví od základů.

Aby se město mohlo dobře rozvíjet, musí v prvé řadě správně fungovat. Na co jsou nám sny o lanovce, když nefungují věci, které nám každý den otravují život – jako už dva roky páchnoucí kanalizace na Ohradě? Až budeme mít uklizeno kolem popelnic, až opravíme rozbité chodníky a zchátralé budovy, můžeme myslet na velké projekty. Ale nikdy naopak.

Co je to podle nás “fungující město”? Méně nepořádku u popelnic. Ulice bez dopravních zácp a fungující MHD. Dostupné veřejné WC. Opravené ulice a chodníky. Udržovaná dětská hřiště. Více zeleně a méně betonu. Podpora místních živnostníků místo nadnárodních firem. Akce, na kterých se lidi mohou potkat a pobavit. Správná údržba toho, co nám zde zanechali naši předkové. Město pro lidi, ne pro developery.

A politici, kteří otevřeně naslouchají občanům a dají na jejich názory. Všechna důležitá rozhodnutí musíme tvořit společně, protože nikdo z nás nerozumí všemu.

Poslední čtyři roky jsme z opozice dosáhli několik pozitivních změn – například omezení hazardu a větší otevřenost radnice. Neodradily nás ani pomluvy a lži. Naopak, nakoplo nás to a teď chceme pro Vsetín udělat ještě víc – a dokázat těm, kteří nás označovali za nepřátele města, že se mýlili.

Vsetín může být takovým městem: čistým, fungujícím a moderním. Bez nových lidí na radnici to ale nepůjde.

Chceme změnit Vsetín k lepšímu. Chceme, aby se město zabývalo na prvním místě lidmi a jejich potřebami. Abychom si uchovali krásnou valašskou přírodu a prostředí pro život i pro další generace – přes nápor znečištění či změn klimatu, které na nás dopadají čím dál tím víc. A abychom vrátili lidem důvěru v to, že je někdo poslouchá.

Lepší Vsetín začíná teď a tady. Pojďte do toho s námi.

Kompletní program ke stažení

Máte nějaké otázky?

Nenašli jste v našem programu odpověď na otázku, která vás trápí? Ozvěte se vám a budeme se snažit odpovědět.

Podpořte nás

Abychom mohli Vsetín změnit k lepšímu, potřebujeme vaši pomoc:

Podpořte nás finančně Pomozte s kampaní Dejte o nás vědět